Vítejte v newsroomu

Zaujal vás Impact Hub a naše aktivity a chtěli byste se o nás zmínit? Ať už potřebujete konkrétní vyjádření, tiskové materiály nebo máte otázky, jsme tu pro vás.

Koho kontaktovat

Eva Durnová

Loga

Obecné i regionální logo v základních barvách jsme připravili včetně formátu v křivkách a s pokyny.

Stáhnout

Fotky

V balíčku najdete fotky našich prostor. Pokud budete potřebovat další záběry nebo materiály, domluvíme se.

Prohlížet

Texty

V dokumentu představujeme naše aktivity a informujeme o příběhu české i globální společnosti.

Číst

Naše variabilní prostory v centru Brna s netradičním designem vám rádi poskytneme také k natáčení či rozhovorům. Zároveň máme množství tipů na zajímavé podnikatelské osobnosti a můžeme nabídnout také trvalé či dočasné zázemí pro vaše redaktory. Rádi vám to u nás ukážeme.

Impact Hub Islington - the first Impact Hub ever
6/2005

Příběh začíná

Jonathan Robinson zakládá v Londýně historicky první Impact Hub na světě jako inkubátor pro sociální inovace a podporu společensky prospěšného podnikání. Záhy tento koncept zachvátí Tel Aviv, Sao Paolo, Stockholm nebo Amsterdam.

Amnesty International
11/2009

Amnesty spojuje

Jádro našeho týmu zakládáme během práce pro Amnesty International. Setkáváme se s Jonathanem a myšlenkou sdíleného prostoru jsme nadšení. Ve složení Petr Vítek, Jakub Mareš, Zdeněk Rudolský a Petr Baše děláme rozhodnutí založit Impact Hub v Česku. A bylo to jedno z nejrychlejších a nejlepších, které jsme v životě udělali.

Rekonstrukce prostor v Praze
6/2010

Tři, dva, jedna... Akce!

Po rekordních devíti měsících máme peníze od kamarádů po kupě i prostory zrekonstruované, a tak se rozjíždí historicky druhý český coworking v Praze. V šesti lidech a s jedním králíkem s napětím očekáváme, jak se to rozjede.

Panorama Brna
6/2011

Operace Mitóza

Zahajujeme přípravné práce na snu otevřít Impact Hub i v Brně a Ostravě. Vidíme, že koncept sdíleného prostoru funguje, a tak ho chceme přenést i do dalších měst. A to ještě nevíme, že nás čeká divoká jízda plná zvratů a tréninku trpělivosti.

3/2012

Černé na bílém

Dostáváme razítko jako potvrzení, že jsme právě získali dotaci na vysněný projekt. Slavíme mezi hromadami papírů a šanonů.

Prostory Impact Hub Brno před rekonstrukcí
5/2014

Brnění

Do Brna jezdíme skoro každý týden. V podobě úderného týmu Petra a Martiny se potkáváme s místní komunitou, lidmi z IT, designu i výzkumu. Vymýšlíme společné akce a plánujeme. Začínáme hledat parťáky do lokálního týmu.

Rekonstrukce prostor v Brně
7/2014

Pravou nohou kupředu

Zahajujeme stavbu a pořádáme první akce přímo mezi míchačkami a kupou cihel. A protože chceme, aby byl Impact Hub hlavně váš, bavíme se otevřeně o nastavení podmínek členství nebo třeba brainstormujeme nad vychytávkami v prostoru.

Zdeněk Rudolský
12/2014

Zásahová jednotka

Vysíláme do Brna zásahovou jednotku v podobě Zdeňka, který se na pár měsíců usazuje v centru města, aby mohl být na blízku všem potenciálním klientům a partnerům.

První MashUp v Brně
1/2015

Hub is loading

Pořádáme večer plný rychlých prezentací ve formátu 10 snímků x 20 vteřin inspirovaný koncepty Pecha Kucha nebo Ignite. Šanci vystoupit na paletce slávy dostanou začínající projekty z okolí. Networkujeme, pijeme a těšíme se na velké finále.

Slavnostní otevření Impact Hub Brno
4/2015

Přestřižení pásky

Otvíráme. Za zvuků kvalitní hudby a cinkotu skleniček si připíjíme na zdraví všech našich přátel, fanoušků, členů i partnerů.

Prostory Impact Hub Brno
5/2015

Po špičkách

Začínáme pracovat v právě dokončených prostorách nového brněnského Impact Hubu. Podporujeme lidi s podnikatelskými nápady, poskytujeme mentoring a rozjíždíme akcelerační programy.

Účastníci akcelerátoru Impact Hub 100-day Challenge
8/2015

Akcelerujeme ke hvězdám

Účastníme se aktivně všech 4 Impact Hubích akceleračních programů a brněnské zástupce máme v Impact First, Social Impact Awards, 100-day Challenge i v Laboratoři Nadace Vodafone.

Komunita Impact Hub Brno
1/2016

Komunitní rekord

Už po pár měsících máme více jak 300 členů a trhli jsme tak rekord jako nejrychleji rostoucí Impact Hub. Naše ambice se tak blíží neuvěřitelnu a slavíme!

Impact Hub ve světě
1/2016

Global Passport

Světová rodina Impact Hubů čítá takřka 100 lokací a v touze po propojení zavádíme pro členy možnost cestovat do všech světových Impact Hubů v rámci svého tarifu. Kdekoli na světě teď mohou využít pracovní zázemí podobně přátelské a cítit se tam jako doma.

Oslavy prvních narozenin Impact Hub Brno
4/2016

Je nám rok

S radostí slavíme první narozeniny a neustále rosteme. Máme přes 350 členů, o které se stará celkem 12 lidí hubího týmu, a zájemci se mohou hlásit do 4 akceleračních programů.

Day Pass v Impact Hubu
10/2016

Členem na den

Jde to i bez smlouvy. Nově nabízíme členství na den a bez závazků. Prostě si koupíte Day Pass a až do večera užíváte pracovního zázemí, péče i výhod jako byste byli naši.

Akcelerační program Edison
4/2017

Edison

Získali jsme důvěru Ministerstva práce a sociálních věcí a zakládáme nový tým, který bude v rámci projektu Edison škálovat a s úctou rozvíjet ty nejambicióznější společensky prospěšné podniky ze všech. Nemůžeme se dočkat.

Prostory Impact Hub Brno před první rekonstrukcí
6/2017

Rekonstruujeme za plného provozu

Zahajujeme intenzivní stavební práce na druhé části budovy a potvrzujeme, že máme ty nejlepší členy pod sluncem. Kdo by nám jinak toleroval sbíječky, otřesy a odstávky a zůstal nám věrný?

Grand opening party v Impact Hub Brno
1/2018

Spousta místa pro všechny

25. ledna se nesmazatelně zapíše jako den velkolepé brněnské Grand Opening párty. Impact Hub Brno se rozrostl na 3450 m2 a stává se největším evropským a druhým největším světovým Impact Hubem. A to je závazek!

Tým Impact Hub Praha, Brno a Ostrava
3/2018

Hubí Woodstock

Velké prostory si žádají velké výzvy. Využíváme proto brněnské pohostinnosti a vyrážíme na první meziměstský sraz. Přes 75 hubích hostů - víte, kolik to vydá nezapomenutelných momentů?

Sociální fond Tilia Impact Ventures
10/2018

První český sociální fond je na světě

Petr Vítek spoluzakládá Tilia Impact Ventures, vůbec první fond zaměřený výhradně na investice se silným společenským dopadem. Na “dobro” má do začátku přes 40 milionů korun a podporu silných partnerů.

Vila Impact Hub Praha K10 na Vinohradech
1/2019

Jsme doma už i na Vinohradech

Zabydlujeme se v secesní vile původního K10 Coworkingu a oficiálně spouštíme Impact Hub Praha K10. Máme tak čtvrté sídlo s ohromnou zahradou, historií i funkčním krbem, přes 1700 členů a pořád dost vytrvání. Keep rolling!

Impact Hub Woodstock 2019
4/2019

#HumansOfImpactHub

Po zdařilé interní Happiness Survey, desítkách výběrek a klíčovém posílení nejvyššího managementu společně diskutujeme o týmových principech, hodnotách, vzdělávání i smysluplné práci.

Přijímáme Climate Challenge
11/2019

Přijímáme Climate Challenge

S úspěchem završujeme pilotní ročník programu, který se soustředí na podporu těch, kteří chrání planetu a zmírňují klimatickou krizi. V následujících letech se pustí vítězní Forsage do spolupráce s Nestlé a jeden z dalších vítězů, CYRKL, získá 5milionovou investici.

Mezinárodní ambice
5/2020

Mezinárodní ambice

S velkou hrdostí zahajujeme partnerství s evropskou organizací EIT Climate - KIC, zásadní platformou pro klimatické inovace. Hned ze startu je jasné, že nás společně čekají velké věci.

Coworking covidu navzdory
6/2020

Coworking covidu navzdory

Světu vládne pandemie, ale máme otevřeno a naše prostory slouží díky své flexibilitě známým i novým hostům. Těm, kterých se vládní opatření dotkly nejvíce, nabízíme členství nebo pronájmy zdarma v rámci akce (re)start.

Hurá do Zlína
3/2021

Hurá do Zlína

Společně s NWT připravujeme otevření prostoru Silo II powered by Impact Hub ve Zlíně. Celých 7 pater energetického "áčka" od podzimu nabídne nové příležitosti a kompletní portfolium našich služeb podnikatelům, tvůrcům i veřejnosti.

ClimAccelerator Beyond
4/2021

ClimAccelerator Beyond

Stanuli jsme v čele mezinárodního konsorcia pěti zemí a spouštíme program pro environmentální řešení a přeshraniční spolupráci. WOW! Společně s účastníky, mentory, experty a partnery chceme přispět k rozvoji nejen českého inovačního ekosystému.