Baví nás vytvářet prostor pro lidi s nápadem

Našimi základními hodnotami jsou důvěra, odvaha a spolupráce. Věříme, že společným úsilím dokážeme něco změnit. A je nás na to víc jak 17 500 ve více jak 100 Impact Hubech po celém světě.

Impact Hub Islington - the first Impact Hub ever
6/2005

Příběh začíná

Jonathan Robinson zakládá v Londýně historicky první Hub na světě jako inkubátor pro sociální inovace a podporu společensky prospěšného podnikání. Záhy tento koncept zachvátí Tel Aviv, Sao Paolo, Stockholm nebo Amsterdam.

Amnesty International
11/2009

Amnesty spojuje

Jádro našeho týmu zakládáme během práce pro Amnesty International. Setkáváme se s Jonathanem a myšlenkou sdíleného prostoru jsme nadšení. Ve složení Petr Vítek, Jakub Mareš, Zdeněk Rudolský a Petr Baše děláme rozhodnutí založit Hub v Česku. A bylo to jedno z nejrychlejších a nejlepších, které jsme v životě udělali.

Rekonstrukce prostor v Praze
6/2010

Tři, dva, jedna... Akce!

Po rekordních devíti měsících máme peníze od kamarádů po kupě i prostory zrekonstruované, a tak se rozjíždí historicky druhý český coworking v Praze. V šesti lidech a s jedním králíkem s napětím očekáváme, jak se to rozjede.

Panorama Brna
6/2011

Operace Mitóza

Zahajujeme přípravné práce na snu otevřít Hub i v Brně a Ostravě. Vidíme, že koncept sdíleného prostoru funguje, a tak ho chceme přenést i do dalších měst. A to ještě nevíme, že nás čeká divoká jízda plná zvratů a tréninku trpělivosti.

3/2012

Černé na bílém

Dostáváme razítko jako potvrzení, že jsme právě získali dotaci na vysněný projekt. Slavíme mezi hromadami papírů a šanonů.

Prostory Impact Hub Brno před rekonstrukcí
5/2014

Brnění

Do Brna jezdíme skoro každý týden. V podobě úderného týmu Petra a Martiny se potkáváme s místní komunitou, lidmi z IT, designu i výzkumu. Vymýšlíme společné akce a plánujeme. Začínáme hledat parťáky do lokálního týmu.

Rekonstrukce prostor v Brně
7/2014

Pravou nohou kupředu

Zahajujeme stavbu a pořádáme první akce přímo mezi míchačkami a kupou cihel. A protože chceme, aby byl Hub hlavně váš, bavíme se otevřeně o nastavení podmínek členství nebo třeba brainstormujeme nad vychytávkami v prostoru.

Zdeněk Rudolský
12/2014

Zásahová jednotka

Vysíláme do Brna zásahovou jednotku v podobě Zdeňka, který se na pár měsíců usazuje v centru města, aby mohl být na blízku všem potenciálním klientům a partnerům.

První MashUp v Brně
1/2015

Hub is loading

Pořádáme večer plný rychlých prezentací ve formátu 10 snímků x 20 vteřin inspirovaný koncepty Pecha Kucha nebo Ignite. Šanci vystoupit na paletce slávy dostanou začínající projekty z okolí. Networkujeme, pijeme a těšíme se na velké finále.

Slavnostní otevření Impact Hub Brno
4/2015

Přestřižení pásky

Otvíráme. Za zvuků kvalitní hudby a cinkotu skleniček si připíjíme na zdraví všech našich přátel, fanoušků, členů i partnerů.

Prostory Impact Hub Brno
5/2015

Po špičkách

Začínáme pracovat v právě dokončených prostorách nového brněnského Hubu. Podporujeme lidi s podnikatelskými nápady, poskytujeme mentoring a rozjíždíme akcelerační programy.

Účastníci akcelerátoru Impact Hub 100-day Challenge
8/2015

Akcelerujeme ke hvězdám

Účastníme se aktivně všech 4 Hubích akceleračních programů a brněnské zástupce máme v Impact First, Social Impact Awards, 100-day Challenge i v Laboratoři Nadace Vodafone.

Komunita Impact Hub Brno
1/2016

Komunitní rekord

Už po pár měsících máme více jak 300 členů a trhli jsme tak rekord jako nejrychleji rostoucí Impact Hub. Naše ambice se tak blíží neuvěřitelnu a slavíme!

Impact Hub ve světě
3/2016

Global Passport

Světová rodina Impact Hubů čítá na 80 lokací a v touze po propojení zavádíme pro členy možnost cestovat po Hubích místech v rámci svého tarifu. Kdekoli na světě teď mohou využít pracovní zázemí podobně přátelské tomu našemu.

Oslavy prvních narozenin Impact Hub Brno
4/2016

Je nám rok

S radostí slavíme první narozeniny a neustále rosteme. Máme přes 350 členů, o které se stará celkem 12 lidí Hubího týmu, a zájemci se mohou hlásit do 4 akceleračních programů.

Day Pass v Impact Hubu
10/2016

Na jeden den v Hubu

Naše dveře nově otevíráme i těm, kteří ještě nejsou našimi členy. Mohou si pořídit jednodenní Day Pass a zažít tak svět našich členů a sdílenou kancelář na vlastní kůži.

Impact Hub Brno otevírá nové prostory
1/2018

Nové patro, dvojnásob radosti

Díky důvěře, odvaze a spolupráci naší komunity jsme dokázali dokončit rekonstrukci spodní části budovy a otevřít další prostor pro vaše nápady, inovace a podnikání.
Více informací

Impact Hub v číslech

Zdroj všech uvedených dat na této stránce: Kvantitativní výzkum mezi členy Impact Hub v roce 2016

1 300 členů Impact Hub v Česku
17 500+ členů Impact Hub ve světě

DIVERZITA JE V NAŠÍ DNA

Mezi Hubáky v Česku i zahraničí máme vývojáře, personalisty, bojovníky za lidská práva, psychology, sociální inovátory, markeťáky a taky třeba detektivy.

Informační technologie 22 %
Vzdělávání 15 %
Marketing a média 13 %
Architektura a design 8 %
Finance a investice 6 %
Ostatní 27 %
57 % Hubáků věnuje svůj čas pro bono ostatním členům
3 hodiny měsíčně stráví Hubáci získáváním či poskytováním
zpětné vazby a propojováním

48 %

členů si myslí, že Impact Hub hrál významnou roli v jejich úspěchu

64 %

lidí cítí díky členství v globální síti Impact Hub větší motivaci následovat své sny a dělat to, co je v životě nejvíc baví

32 %

členů si myslí, že poskytnutá podpora a nabízené akcelerační aktivity jim pomohly posunout jejich podnikání o kus dál

47 %

členů se nechalo v Hubu inspirovat pro rozjezd nových projektů

20

cenných kontaktů za rok získal v průměru jeden člen Hubu díky propojování i akcím

25 %

zakázek či spoluprací by se bez vzájemné důvěry, která v Hubu panuje, vůbec neuskutečnilo

60 % členů vnímá jako důležité být součástí globální komunity pro aktuální nebo budoucí mezinárodní rozvoj svého byznysu

Chcete taky být tohoto všeho součástí?

Stát se členem