Načítám Akce

Akce

Jak jezdit úsporně a ekologicky

Více než 12 let se věnuji úsporné jízdě. Během té doby jsme dosáhli několika výsledků pod 3 litry nafty nebo 4 litry benzínu na každých 100 kilometrů (S vozem Škoda Fabia 1,6 TDI 2,6 l/100 km, Z Prahy na Nordkapp na 2 nádrže nafty nebo 2,7 l/100 km s 10 let starou Octavií), přičemž nejlepšího, tedy vítězného výsledku jsme spolu s bratrancem Davidem dosáhli v soutěži Škoda EconomyRun 2017 se spotřebou 2,2 kg CNG na 100 kilometrů.

Takových hodnot při běžných jízdách samozřejmě nedosahuji, ale mám vyzkoušené, že se dá jezdit se spotřebou až o třetinu nižší, než jakou má průměrný řidič. Toto nepíšu proto, abych se chlubil, ale že bych rád tyto zkušenosti předal i vám, aby i další lidé mohli šetřit výdaje za palivo a zároveň životní prostředí.

I když je kurz zaměřený hlavně na úsporu paliva v běžném provozu, dva účastnící kurzu se zúčastnili soutěže Škoda EconomyRun 2018 na 5. a 8. místě. Oba při své premiéře na této soutěži v úsporné jízdě.

Úsporná jízda nemusí být pomalá

Při extrémně úsporných jízdách samozřejmě jedeme i pomaleji, ale při běžných jízdách jezdím na horní hranici rychlostních limitů, a přesto úsporněji. Základem je totiž předvídavost a z toho vyplývající plynulá jízda, což jsou i zásady bezpečné jízdy. Ukážu vám i situace, kdy budete rychlejší než „závodníci“, kteří nepředvídají, jen jedou rychle. Naučím vás, jak toho dosáhnout, a věřím, že brzy tyto návyky budete dělat automaticky jako já. Kromě paliva a životního prostředí tak ušetříte i za servis, například za brzdové destičky a pneumatiky.

Základy úsporné a ekologické jízdy

  • plynulé rozjezdy
  • správné řazení – držení motoru v ideálních otáčkách
  • předvídání a včasná reakce, abyste co nejméně používali brzdy
  • správná volba trasy
  • využití pomocníků v podobě moderních technologií
  • a spoustu dalších

Interaktivní forma kurzu

Nejedná se o přednášku z mé strany, ale jde o formu konzultace s přihlédnutím k tomu, jakým autem a v jakém provozu jezdíte. Právě tak můžeme společně dosáhnout nejlepších výsledků. Těším se na vás v kurzu.

Organizátor akce

Naucmese.cz – Marek Tomíšek

Datum a čas

16. ledna 2019 18:30 - 21:30

Vstupné

Cena pro členy: 900 Kč

Cena pro veřejnost: 900 Kč

Aktualizováno 10. ledna 2019