Načítám Akce

Akce

Impact Hub Share: Právní akademie pro jednatele

Ať už jste začínající podnikatel, zkušený businessman anebo zaměstnanec či vás právničina a zejména korporátní právo prostě zajímá, tak tato série čtyř workshopů vám může velmi rozšířit obzory. Můžete navštívit jeden, dva nebo všechny čtyři, rozhodnutí je na vás – pokaždé vám bude k dispozici několik přednášejících z Advokátní kanceláře Šetina, Komendová & Partners.

Poznej své (budoucí) s.r.o.

Kurz pro všechny, kteří chtějí porozumět základním principům fungování společnosti s ručením omezeným a získat vhled do vztahů uvnitř její struktury, ale i pro ty, kteří o založení své společnosti teprve uvažují. 

Na zahajovacím kurzu Vám představíme výhody, které přináší podnikatelům omezené ručení ve společnosti a provedeme Vás postupem při zakládání společnosti s ručením omezeným. Kromě toho získáte informace o právech a povinnostech jednotlivých orgánů ve společnosti a osob, kteří jsou jejich členy, což Vám pomůže nastavit si vnitřní strukturu společnosti přesně podle Vašich potřeb.

Program

 • Výhody a nevýhody společnosti s ručením omezeným
   • freelancer… anebo raději společník s.r.o.?
   • založení společnosti, jednoduchý proces, který skrývá řadu nástrah
   • proč myslet na obsah zakladatelských dokumentů, aneb kdy vzory z internetu již nestačí
 • Práva a povinnosti jednotlivých osob ve společnosti
   • jsem jednatel, kdo je víc… společník? Jak propastný je rozdíl v právech a postavení jednatele a společníka?
   • vztahy k ostatním orgánům ve společnosti
   • kdy, proč a jak omezit pravomoci jednatele
 • Odpovědnost jednatele z výkonu jeho funkce
   • jednatelem snadno a rychle… nebo raději ne?
   • co je to péče řádného hospodáře
   • za co ve společnosti jako jednatel odpovídám?
   • každoroční povinnosti jednatele – svolání valné hromady, účetní závěrka, …
 • Diskuze

Navazující kurzy

Kurz č. 1: Zaměstnanec není nevolník, aneb na co si dát pozor v pracovněprávních vztazích – 16.10. 17:30 – 18:30
Kurz č. 2: Valná hromada (i jako platforma pomsty společníků) – 14.11. 17:30 – 18:30
Kurz č. 3: Když Vám chybí cash, aneb bankovní úvěr jako jediná možnost financování? To jste ve špatném století… – 10.12. 17:30 – 18:30

O lektorech

Michal Antoš
Michal Antoš: Pro Michala je právo obchodních korporací nejen stěžejní oblastí, kterou se zabývá v advokátní kanceláři, ale především předmětem jeho vlastního dlouhodobého zájmu. Zastává stanovisko, že pro dokonalý výsledek je nezbytné snoubit praxi s teorií, což dokládá i skutečnost, že v oblasti práva obchodních korporací publikoval četnou řadu odborných článků a pravidelně se účastní konferencí zaměřených právě na toto téma. Za dobu své praxe pomohl mnoha svým klientům optimálně nastavit vztahy ve společnosti i vyřešit řadu sporů, ke kterým v korporátní praxi dochází.

Pavla Komendová
Pavla je advokátka a společník advokátní kanceláře oplývající pozitivním přístupem a nadšením ke všem úkolům ve své práci. V praxi se zaměřuje mimo jiné na oblast korporátního práva a problematiku vnitřních vztahů ve společnosti, zejména mezi společníky či akcionáři navzájem, sporů mezi nimi a jejich předcházení. Dlouhodobě se věnuje také oblasti přeměn společností, vstupům investorů do společností a jejich akvizicím. Pavla dbá na dobrou znalost svých klientů a jejich cílů. Snaží se hledat cesty pro bezproblémové podnikání klientů a přispívat tak k jejich úspěchu. Více informací o Pavle zde.

Michal Faltus
Michal je advokátem v advokátní kanceláři Šetina, Komendová & Partners. Ve své praxi se věnuje především oblasti občanského, trestního, pracovního a insolvenčního práva. V oblasti pracovního práva se věnuje jak správnému nastavení pracovněprávních vztahů v korporaci, tak řešením sporů mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem vč. otázky předcházení těmto sporům.


Registrujte se, prosím, pomocí tohoto formuláře. Pokud jste člen, máte vstup zdarma.
Jako nečlen si můžete vybrat ze dvou variant:
* jednorázové vstupné stojí 120 Kč
* rozšířené vstupné stojí 350 Kč a spolu s ním získáváte zároveň tarif Connect na jeden měsíc.
Jaké jsou jeho výhody?

Organizátor akce

Impact Hub Brno a Šetina, Komendová & Partners, advokátní kancelář

Datum a čas

17. září 2019 17:30 - 19:00

Vstupné

Cena pro členy: Zdarma

Cena pro veřejnost: 120/350 Kč

Aktualizováno 10. září 2019