Načítám Akce

Akce

Brain&Breakfast s ředitelem společnosti Člověk v tísni

Hodnotový leadership

aneb jak může obyčejná touha pomáhat být smyslem práce a pokora zdrojem sebevědomí

Od skupinky dobrovolníků v kuchyňce Lidových novin k největší nevládní organizaci ve střední Evropě s obratem dvě miliardy korun. Hodnotový základ, legitimita neziskového sektoru, vize, rozhodování, priority, řízení, zdroje a kontrola. Idealismus a optimismus, který dráždí politiky stavící na negaci. Proč nechce být Člověk v tísni jen poskytovatel služby? Proč není výrazem skutečné Corporate Social Responsibility jen líbivý Corporate Social Marketing? Poslechněte si konkrétní příklady z rozhodování a práce Člověka v tísni ve světě i doma…

Kdo je Šimon Pánek

Šimon Pánek je spoluzakladatelem a výkonným ředitelem společnosti Člověk v tísni, humanitární organizace se sídlem v České republice. Člověk v tísni poskytuje humanitární pomoc a podporu v oblasti lidských práv a občanské společnosti, zejména pak ve státech s autoritářským režimem a v místech konfliktu včetně Čečenska, Balkánu, Běloruska, Ukrajiny a Kuby. Šimon byl coby studentský aktivista během sametové revoluce v roce 1989 vůdcem několika stávek proti režimu. Působil jako zahraniční specialista pro oblast Balkánu a lidských práv v prezidentské administrativě Václava Havla. Je členem Evropské rady pro zahraniční vztahy a zakládajícím členem Rady evropského partnerství pro demokracii. Od minulého roku je Šimon předsedou nové instituce působící v zemích bývalého Sovětského svazu pod názvem Centrum občanské společnosti Praha (www.praguecivilsociety.org) a je také nositelem Medaile Za zásluhy České republiky za rok 2002 a Ceny Evropan roku 2003.

O Brain&Breakfast

Brain&Breakfast primárně vznikly právě proto, abychom se od sebe vzájemně inspirovali. Abychom si ukázali nové obzory a představili si odvětví a myšlenky, které by se k nám jinak třeba vůbec nedostaly. Jsou také možností potkat se a promluvit si s lidmi se silným příběhem a v neposlední řadě se propojovat navzájem. Snídaně se konají jednou za měsíc.

——-

VSTUP A REGISTRACE je zdarma. 
Přímý přenos z Prahy začíná 8:30, můžete dorazit i dříve. 😉

Organizátor akce

Red Button & Impact Hub

Datum a čas

22. srpna 2019 08:30 - 10:00

Vstupné

Cena pro členy: zdarma

Cena pro veřejnost: zdarma

Aktualizováno 1. srpna 2019